Čtvrtek 1. června 2023, svátek má Laura
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Čtvrtek 1. června 2023 Laura

Běž domů, Ivane, čeká tě Michailidu, žena z lidu

23. 05. 2023 9:29:44
Pirátský šéf Ivan Bartoš označil „jako zcela nevhodné“ účinkování Pirátky Michailidu na Dnech antikapitalismu marxistické Nadace Rosy Luxemburgové. Znamená to, že se v pirátské straně rozpadá významná frakce Společenstvo dredu?

To je ale překvapení, pane předsedo Pirátů. Nebo ne? Nehlásala náhodou Michailidu už při kandidatuře na šéfku Pirátů v roce 2021, že je „přesvědčená komunistka“? Kdyby zvítězila, založila by „akční výbory“ a vylila z partaje Bartoše a spol., známé revizionisty, renegáty a oportunisty a rázně dokončila bolševizaci strany jak Gottwald v devětadvacátém? Janka Michailidu je podle Bartoše „bezesporu odbornice na otázky týkající se psychotropních látek či jejich regulace a využití ve společnosti“. Odbornice? Bezesporu? Když má VŠCHT a ví, z čeho se vaří perník, už je odbornice? Která ví, jak drogy využít ve společnosti?

Je pravda, že se chová zřejmě i na Bartošův vkus lehce psychotropně. A Bartoš se musí kroutit jako had a distancovat se. Nová Rosa Nostra Luxemburgová? Asi mu nevadí, že podle ní neoddiskutovatelnou součástí pirátství je abolishment (odstranění) duševního vlastnictví. To je všem pirátům jasné, že OSA je osa zla. Trochu to sice vypadá, že s odstraněním duševního vlastnictví začali u sebe a někteří byli tak důslední, že duševně nevlastní už vůbec nic a podle toho to vypadá.

Ale, a to Bartoš dobře ví, není v černé partaji, co je kupodivu brčálově zelená, duhová a rudá, vůbec sama. Jankovité Janky se zastala při volbě šéfa partaje mocně i Markéta Gregorová a sprostě seřvala kolegu Ferjenčíka, který chtěl po Michailidu její komunistické přesvědčení vysvětlit: „Jdi do prd*le, poškodil jsi stranu mnohem víc, než kdy dokáže Janka, a na rozdíl od ní, která dobrovolnicky maká dnem i nocí na tom, aby se nám to kvůli takovým, jako jsi ty, nerozpadlo pod rukama, se jen sápeš po placených místečkách.“ To je logické, zatímco Ferjenčík by jen hrabal prachy, Gregorová musí za ubohých čtvrt miliónu měsíčně (bez diet, asistentů, atd.) dřít v europarlamentu jako kůň. Vždyť mezinárodní uskupení Pirátů se jmenuje Internacionála pirátských stran. Proč by nemohla spolupracovat s jinou, Socialistickou, internacionálou (spolupořádající Dny antikapitalismu), aby konečně „poslední bitva vzplála“? A co takový Radek Holodňák – přesvědčený marxista, který členství u Pirátů jen „pozastavil“? Vyčkává? Neměla by Michailidu taky pozastavit? Ale kdepak, Michailidu se zcela bez obav proti Bartošovým slovům ohradila: „Cože prosím? Můžeš mi laskavě říct, co z toho je provokace (účast na Dnech antikapitalismu – pozn.aut.)? A proč tady zas jedeš nějakou antikomunistickou ódu?“ Tak takhle to je, Ferjenčík v p*deli, Bartoš jede antikomunistické ódy, Lipavský bez kvádra ani ránu... No nazdar bazar.

Velet vosímu hnízdu radikálů, to Bartošovi asi nikdo závidět nemůže, zrovna jako Fialovi kočírovat pětikoaliční vládu. Už Mladé pirátstvo se na vládní angažmá Pirátů mračí, jakoby předzvěst, že Bartoš v obleku a s prořídlými dredy bude mít v budoucnu velké problémy a mladí radikálové se od něj odvrátí. Protože třeba ti největší tvrďáci jako aktivisti Poslední generace už dávno jedou svoje bomby. Je sice cítit určité sympatie Pirátů k podobným hnutím, ale je to vlažné, vlažné! Určitým náznakem to nějak s těmi mladými a nepokojnými přece jen spytlíkovat, je cítit třeba z vyjádření mluvčího pražského magistrátu Hofmana k hrozícímu „omezení“ dopravy ze strany extrémistů přilepených k silnici (Piráti mají dnes na starosti dopravu v Praze). Prý by nějaký zákonný postih přicházel v úvahu „spíše zcela teoreticky za stavu, kdy by shromáždění blokovalo určitou oblast dlouhodobě (dle situace, ale určitě více než několik hodin) a znemožnilo například přístup občanům k jejich bydlišti, do zaměstnání a podobně, případně dlouhodobě znemožnilo zásobování a tyto potřeby by nešlo realizovat jinak, například pěším přístupem“ (zvýraznil aut.).

Je tohle vůbec možné? Ono nedostat se do práce "více než několik hodin", když pracujete v kritické infrastruktuře, nebo do mateřské školy, kde vyzvedáváte dítě, případně máte v práci vystřídat vyčerpaného kolegu v řízení letového provozu, o sanitkách ani nemluvě, je trochu něco jiného než přijít pozdě na marxistickou přednášku na Dnech antikapitalismu. Pár radikálů zablokuje celou Prahu, ale když majitel obchodu nebo restaurace v centru bude chtít protestovat, bude muset prokázat, že nemohl zajistit zásobování s pomocí horského nosiče. Bude to v centru Prahy (aktivisté chystají blokování dopravy v květnu i červnu) brzy vypadat jako na obrázku vpravo? Řeknem si jen: Á, v Kotvě došlo zboží?

V Berlíně na to šli ještě jinak (radím, skvělé!), radikály odstraňují ze silnice i s kusem betonu nebo asfaltu, k němuž se přilepili. Tak sbíječky do rukou, milí radní, a s chutí do toho. Těch pár výtluků na silnici navíc naše vozovky ani nepoznají. Ale i řidičům v Německu prý dochází trpělivost, tuhle prý protestující proti fosilu zmlátili a zkopali. Kdy nějakému řidiči rupnou nervy a pojede dál, protože to přece jen „trochu zadrncá“ a aktivista Poslední generace se stane na vlastní přání skutečně posledním? Totéž, když aktivisté obarvili na černo vodu v římské fontáně di Trevi. Turisté jim prý sprostě nadávali a policie je vlekla po zemi. Skandál, ti mladí nemají žádné zastání. Neměli by i tohle Piráti vzít do ruky? A bránit své mladé kolegy? To by pak i žena z lidu Michailidu se svým zamraženým komunismem působila jako neškodná hadrová panenka. A šlo by to i spojit, Michailidu by mohla třeba obarvit Křižíkovu fontánu na rudo. Barva jako barva, ne? A přilepovači by mohli z dlouhé chvíle kouřit marihuanu nebo si potřísněné obrazy navíc z galerií i odnášet (duševní vlastnictví přece neexistuje, všechno je všech). Chce to jen si plivnout do dlaní a být pro mladé znovu sexy. Protože: kdo ztratí mladé, prohrál všechno (i svůj důchod), pane Bartoši.

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Josef Prouza | úterý 23.5.2023 9:29 | karma článku: 33.75 | přečteno: 874x

Další články blogera

Josef Prouza

Vtipy O Zlatou mříž - kudy premiér neprojel

Dnes se z nové hrsti fórků dozvíte, v jakém jazyce je třeba zveřejnit volební programy, kdo zvýšil poplatky na WC nebo na co je třeba dávat pozor při prohlídce Hradu. Také okusíte vzpomínky na budoucnost, co si špitají mladí, atd.

30.5.2023 v 8:51 | Karma článku: 37.35 | Přečteno: 2641 | Diskuse

Josef Prouza

Mladý vám nerozuměj? A jak s nima mluvíte?

„Ten náš mladej vůbec nerozumí, co mu řikám!“ rozčiloval se v tramvaji jeden postarší chlápek. Musel jsem se zasmát. Taky jsem míval občas pocit, že na potomky mluvím svahilsky. Ale to všechno po přečtení tohodle blogu bude jinak!

16.5.2023 v 9:21 | Karma článku: 40.35 | Přečteno: 4943 | Diskuse

Josef Prouza

Zavržení, Pochyby, Tolerance, Respekt… a pátým jezdcem je Strach

Těchto pět pojmů má k sobě blíž, než by si možná někteří připustili, a hranice mezi nimi jsou překvapivě tenké. Možná i proto jsou tak lehkovážně zaměňovány, i když důsledky mohou být tragické. Čtyři nebo 5 jezdců z Apokalypsy?

10.5.2023 v 12:19 | Karma článku: 25.07 | Přečteno: 475 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Jaroslav Červenka

Vláda nemá odvahu, schodek je naprosto neúnosný

Schodek ke květnu činí 271, 4 miliardy korun. Při celoročním plánovaném deficitu 295 miliard. Naprosto katastrofická situace. Současný rating neudržíme a už tak vysoké úroky půjdou ještě výše.

1.6.2023 v 15:42 | Karma článku: 25.75 | Přečteno: 1044 | Diskuse

Ondřej Flégl

Aktuálně: Katolická "šária" útočí na naši Ústavu a sekularismus

Konzervativní tmáři skrytě útočí na Ústavu a sekularismus a snaží se o katolickou normalizaci. K sabotáží zneužívají sexuální a genderové menšiny.

1.6.2023 v 12:37 | Karma článku: 7.31 | Přečteno: 402 | Diskuse

Jan Bartoň

Snížíme dotace o 55 miliard korun?

Plán vlády na redukci dotací o cca 55 miliard korun je sice velmi bohulibý, ale má svá ohromná úskalí. Ekonomika EU je více méně dotační obecně, zejména do tak zvaných obnovitelných zdrojů.

1.6.2023 v 9:00 | Karma článku: 32.68 | Přečteno: 1725 | Diskuse

Jaroslav Bálek

Probudí se levice?

V poslední době jako by se na nás hrnuly samé nepříjemné věci. Napadá mě například zdražení jízdného, a to i pro důchodce a studenty a mnoho dalšího.

31.5.2023 v 14:49 | Karma článku: 12.70 | Přečteno: 287 | Diskuse

Lucie Tučková

Pane Lacino, nemám dům se zahradou, chci jenom kvalitní vzdělání pro své děti!

Jsem máma dvou dětí, z nichž jedno půjde v září do školky a druhé příští rok čekají přijímačky na střední školu. Jaký stres to s sebou přináší, asi nemusím zmiňovat. Když slyším komentáře politiků, otevírá se mi kudla v kapse.

31.5.2023 v 11:34 | Karma článku: 42.19 | Přečteno: 4892 | Diskuse
Počet článků 263 Celková karma 36.96 Průměrná čtenost 3294

Inženýr ekonom, choreograf, lektor tance a společenské výchovy. Příjemce kapesného od státu za celoživotní sociální a zdravotní pojištění proti přetížení peněženky. Docent spontánní dojmologie a rychlých polních soudů. Na hlavu vzatý odborník na mediální obluzování, mentor exekutorů ducha, travič politické blbé nálady a deratizátor zapouzdřených ideologií. Čtyři děti, pět vnoučat. Životní heslo: Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo (Kapka proráží kámen nikoli silou, ale opakovaným kapáním). Znamením štír. 

Kráska opustila armádu, aby se stala nejpřitažlivější řidičkou kamionu

Osmadvacetiletá Nicolle z Velké Británie si říká Trucker Baddie a je řidičkou kamionu. Dříve pracovala pro armádu, ale...

Sharon Stone se v 65 letech ukázala v plavkách. Sklízí obdiv i kritiku

Sharon Stone oslavila v březnu pětašedesáté narozeniny. Hollywoodská hvězda je pyšná na svou postavu a na Instagramu se...

Jsme na prahu epidemie srdečního selhání, vyléčit se nedá, říká kardiolog

Premium Zatímco infarkt zná každý, povědomí o srdečním selhání je malé. Často se mylně zaměňuje právě za infarkt či zástavu...

Podávám na Taťánu Kuchařovou žalobu za pomluvu, oznámil Brzobohatý

Ondřej Gregor Brzobohatý (40) oznámil, že se rozhodl podat žalobu za pomluvu na svou exmanželku Taťánu Kuchařovou (35)....

Dívčí idol z Terminátora je k nepoznání. Na rande s ex ukázal nové zuby

Edward Furlong (45) v roce 1991 zakusil, jak chutná sláva. V pouhých třinácti letech se tehdy objevil po boku Arnolda...