Čtvrtek 1. června 2023, svátek má Laura
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Čtvrtek 1. června 2023 Laura

Já rád Karla Třetího, to je něco lepšího…

4. 05. 2023 9:24:58
... ušije mi šněrovačku ze samýho zlatýho. Mediální šněrovačku, samozřejmě. Kdo si na sobotu 6.5. nenaplánoval meditaci v poustevně, odstíněné od elektronického smogu, musí počítat s tím, že skončí v mediálním britském závalu.

I když se na Moravě proženou čtyři tornáda, opět vzplane České Švýcarsko nebo padne vláda, vše marno, nedozvíme se to. Zato v sobotu v noci budeme znát kompletní chorobopis omdlelého člena britské královské gardy, drama uvolněného zákolníčku na kole královského kočáru, vše o nevkusném klobouku jisté princezny a špinavých holínkách člena Královské vojenské akademie. Připomeneme si, proč v Chile princ Wiliam čistil záchody, kolik váží královský plášť, proč král dostane z Česka vánoční ozdoby a jestli mu Camilla už něco uvařila v remosce, kterou dostal z Česka před sedmi lety.

Doufám, že moderátoři všech televizních kanálů budou mít v sobotu stylově hlavy pomazané, muži budou oblečeni do uniforem královské gardy a moderátorky dostanou ke kostýmkům slušivé kloboučky. Pořádně se zapotí do Británie vyslaní reportéři, o tom žádná. I když podle posledního výzkumu si už jen třetina mladých Britů přeje zachování monarchie. Takže možná mediální zpravodajové z Česka mladé britské monarchisty v sobotu v Londýně přečíslí. Čest britského královského rodu musí zachránit Česko. I přes jistá rizika. Splaší kameraman Primy v touze po co nejlepším záběru koně královského kočáru? Prodere se k princi Harrymu zpravodaj ČT, aby mu položil záludnou otázku, zda z obřadu postuje selfíčka domů své Meghan? Nejvíc se obávám reportérů Novy. Jak známo, reportáž o lavinovém nebezpečí jsou schopni doplnit tím, že reportéra zahrabou do sněhu a záchranáři ho pak vyprošťují. Co když si v nestřeženém okamžiku reportér Novy nasadí Eduardovu královskou korunu a odmoderuje v ní poslední vstup z Londýna?! Takové virální video by sice stokrát obletělo planetu, ale Česko by skončilo na blacklistu všech šlechtických rodů na věčné časy. Radši ani nepomyslet! A co když některý z moderátorů, který už nebude vědět, co ty dlouhé hodiny plkat, přirovná královský průvod v Británii k honosnosti pochodu Prague Pride, jen s tím rozdílem, že pražským aktérům trčela péra ze zadku, kdežto v Anglii z chocholů? Ta vostuda!

Monarchisté v Česku si budou muset v sobotu zatraceně přivstat, aby viděli i začátek korunovačního běsnění. ČT i CNN Prima news vyrážejí na královský maratón už od sedmi ráno, Nova ostudně až v 7,55, ale v jejich Snídani speciál očekávám řadu lahůdek včetně všech pokrmů, co snídali britští králové od Viléma Dobyvatele. Snad jim Babica v přímém přenosu poradí, jak imitovat nadívané holoubě s pomocí sekané, špekáčků a kremžské hořčice. Po zahřívacím snídaňovém kole už začnou české kanály pálit ostrými korunovačními klenoty, ČT už od desíti, zbytek od jedenácti. A pojede to celý den až do hluboké noci, kde přijdou na řadu rozbory předních analytiků, kteří aspoň někdy zametali na Hradě a čuchli k protokolu. Očekávám také tvrdé kritiky módní policie a srovnávací rozbory historiků, čím se lišila smrt princezny Diany od skonu Anny Boleynové. Na Nově vyhlížím bulvárnější témata jako pokecané fiží Toma Cruise na večeři, nevhodné chování Medvídka Pú (ano, také tam bude) na toaletách nebo nefunkční zubní náhrada Toma Jonese. Blesk, zaměřený na lechtivější témata, zveřejní určitě seznam dam, co měly oko na punčoše, výstřih, kvůli němuž si nemohly vzít podprsenku a pár fotek typu „neuhlídala rozkrok“ při vystupování z auta. Naopak ČT bude probírat pouze naprosto korektní témata typu faux pas arcibiskupa z Canterbury, který si přišlápl podolek a málem spadl na malou Charlottku, firmu, která dodala tapecírunk na královský trůn (ach ten product placement) a také drobný incident, kdy se pozvaný zástupce Jihoafrické republiky bude snažit z královské koruny vyloupnout diamant Cullinan II, řka, že jde o majetek JAR, ukradený bílými otrokáři.

V každém případě to všechno bude sláva veliká a pro Česko naprosto klíčová. Proto jsme již dlouhé měsíce natěšenými médii masírováni a v sobotu dojde k opulentním mediálním orgiím. A já vím, proč. Mnozí si myslí, že naším posledním panovníkem byl Karel I., ale pozor, prvním byl jen v Rakousku, u nás byl jako poslední český král (i když korunovaci už nestihl) Karlem III. Ano, Třetím, je to tak. Proto korunovací Karla III. Britského absolutně celá česká veřejnost žije a občané si chystají k televizím spacáky. Já budu rozhodně k obrazovce přilepený celý den. U člověka jako já, potomka polských šlechticů, jejichž rodokmen sahá až k polskému královskému rodu, to snad není překvapující. Modrá krev se ve mně začíná pomalu vařit, den D se blíží. Do neděle se mnou, prezidente Pavle, absolutně nepočítej.

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Josef Prouza | čtvrtek 4.5.2023 9:24 | karma článku: 22.03 | přečteno: 390x

Další články blogera

Josef Prouza

Vtipy O Zlatou mříž - kudy premiér neprojel

Dnes se z nové hrsti fórků dozvíte, v jakém jazyce je třeba zveřejnit volební programy, kdo zvýšil poplatky na WC nebo na co je třeba dávat pozor při prohlídce Hradu. Také okusíte vzpomínky na budoucnost, co si špitají mladí, atd.

30.5.2023 v 8:51 | Karma článku: 37.35 | Přečteno: 2641 | Diskuse

Josef Prouza

Běž domů, Ivane, čeká tě Michailidu, žena z lidu

Pirátský šéf Ivan Bartoš označil „jako zcela nevhodné“ účinkování Pirátky Michailidu na Dnech antikapitalismu marxistické Nadace Rosy Luxemburgové. Znamená to, že se v pirátské straně rozpadá významná frakce Společenstvo dredu?

23.5.2023 v 9:29 | Karma článku: 33.75 | Přečteno: 874 | Diskuse

Josef Prouza

Mladý vám nerozuměj? A jak s nima mluvíte?

„Ten náš mladej vůbec nerozumí, co mu řikám!“ rozčiloval se v tramvaji jeden postarší chlápek. Musel jsem se zasmát. Taky jsem míval občas pocit, že na potomky mluvím svahilsky. Ale to všechno po přečtení tohodle blogu bude jinak!

16.5.2023 v 9:21 | Karma článku: 40.35 | Přečteno: 4943 | Diskuse

Josef Prouza

Zavržení, Pochyby, Tolerance, Respekt… a pátým jezdcem je Strach

Těchto pět pojmů má k sobě blíž, než by si možná někteří připustili, a hranice mezi nimi jsou překvapivě tenké. Možná i proto jsou tak lehkovážně zaměňovány, i když důsledky mohou být tragické. Čtyři nebo 5 jezdců z Apokalypsy?

10.5.2023 v 12:19 | Karma článku: 25.07 | Přečteno: 475 | Diskuse

Další články z rubriky Média

Petr Štrompf

Asi budu za peníze mlátit lidi

Internet je úžasná věc. Nemusíte nic vědět, za minutu surfování v něm jste dost chytří. Sice to hned zapomenete, ale někdy paměť nezklame. Stačí vidět zmláceného Vémolu.

25.5.2023 v 14:40 | Karma článku: 32.93 | Přečteno: 3161 | Diskuse

Zdeněk Hosman

Bublifuky mediokracie

Mediální zaklínadla bájeslovím. Čeští novináři versus společnost. Strategie a triky mediální manipulace. Mediasféra ve svých osidlech.

23.5.2023 v 11:30 | Karma článku: 22.82 | Přečteno: 393 | Diskuse

Jan Šesták

Rozhlas vykročil do další stovky naplno, stejně jako děkování za pozvání

Nejen náš rozhlas, ale podobně i televize či internetové podcasty jsou zaplaveny inflací děkování za pozvání. Zejména ve vysílání zpravodajských stanic, jakou je třeba Český rozhlas Plus, s krátkými vstupy expertů či politiků.

23.5.2023 v 11:23 | Karma článku: 7.90 | Přečteno: 122 | Diskuse

Dita Jarošová

Nač budou tichá vína s knihami bez souvislostí?

Narážka na nedávný balíček, kdy noviny přišly zkrátka. Noviny, které uvádějí běh světa do souvislostí, které aktualizují ožehavá témata, upozorňují na nešvary, ale i výrazné osobnosti dnešní doby. Lidé mají dnes hlouběji do kapsy

22.5.2023 v 9:26 | Karma článku: 8.61 | Přečteno: 218 | Diskuse

Josef Nožička

Čekal jsem, zda za včerejší šarádu někdo vládu pochválí. Na Forum24 opět nezklamali…

Většina komentátorů nešetřila při hodnocení včerejší tiskové konference vlády kritikou. Našli se však i takoví, co vládní pětikoalici pochválili...

12.5.2023 v 8:10 | Karma článku: 39.32 | Přečteno: 1285 | Diskuse
Počet článků 263 Celková karma 36.96 Průměrná čtenost 3294

Inženýr ekonom, choreograf, lektor tance a společenské výchovy. Příjemce kapesného od státu za celoživotní sociální a zdravotní pojištění proti přetížení peněženky. Docent spontánní dojmologie a rychlých polních soudů. Na hlavu vzatý odborník na mediální obluzování, mentor exekutorů ducha, travič politické blbé nálady a deratizátor zapouzdřených ideologií. Čtyři děti, pět vnoučat. Životní heslo: Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo (Kapka proráží kámen nikoli silou, ale opakovaným kapáním). Znamením štír. 

Kráska opustila armádu, aby se stala nejpřitažlivější řidičkou kamionu

Osmadvacetiletá Nicolle z Velké Británie si říká Trucker Baddie a je řidičkou kamionu. Dříve pracovala pro armádu, ale...

Sharon Stone se v 65 letech ukázala v plavkách. Sklízí obdiv i kritiku

Sharon Stone oslavila v březnu pětašedesáté narozeniny. Hollywoodská hvězda je pyšná na svou postavu a na Instagramu se...

Jsme na prahu epidemie srdečního selhání, vyléčit se nedá, říká kardiolog

Premium Zatímco infarkt zná každý, povědomí o srdečním selhání je malé. Často se mylně zaměňuje právě za infarkt či zástavu...

Podávám na Taťánu Kuchařovou žalobu za pomluvu, oznámil Brzobohatý

Ondřej Gregor Brzobohatý (40) oznámil, že se rozhodl podat žalobu za pomluvu na svou exmanželku Taťánu Kuchařovou (35)....

Dívčí idol z Terminátora je k nepoznání. Na rande s ex ukázal nové zuby

Edward Furlong (45) v roce 1991 zakusil, jak chutná sláva. V pouhých třinácti letech se tehdy objevil po boku Arnolda...