Úterý 31. ledna 2023, svátek má Marika
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Úterý 31. ledna 2023 Marika

Hnutí Senior Extinction Rebellion sílí – a média skandálně mlčí!

15. 11. 2022 9:26:50
Nejmasovější hnutí v Česku – a v mainstreamu ticho po pěšině. Naši demonstraci na Den seniorů 1. října média ignorovala, i když policie odhadla účast na nižší jednotky milionů! Ale dveře pravdě se otevírají!

Pohár trpělivosti přetekl a naše hnutí (zkratku nepoužívat!), založené po vzoru Extinction Rebellion souhlasí s jejich tvrzením (zde): „Vědomě porušujeme zákon. Jsme ale přesvědčeni, že neděláme nic zlého.“ Do kamene takovou moudrost tesat!

Jak prohlásil předseda našeho hnutí Bořivoj Dědula: „Teprve ve stáří slynu moudrostí, a já tu slinu nyní plivnu do tváří mlaďochů, co nás vedou do propasti hypoték, novomanželských půjček a úvěrů na dovolenou v Karibiku pod zhoubnými hesly jako Nevaž se, odvaž se. A přitom se vážou ke kůrovcem napadeným stromům, lháři. Rodit děti, co vydělají na naše důchody, to ne. Ale rozfofrovat plody naší celoživotní práce a pomět se na náš účet, v tom jsou mistři. Naše násilné protesty už vás probudí, cucáci!“

Ano, žádný Středula nebo Kuba Kubikula, ale Dědula na Hrad! Teď tam deset let důstojný senior Zeman vládl, a byl to permanentní festival moudrosti a státnické rozvahy. Občas sice nějaká Džamila zavyla, ale karavana šla dál. Podívejte se jen po světě. V Americe vládne sedmdesátidevítiletý Biden – a jak to tam šlape. Zrovna tak v Číně, vedené moudrým Si Ťin-Pchingem (69), jeden úspěch za druhým. Jen nastoupil do čela Británie Sunak (42), co mu ještě nedávno tekl po bradě Sunar, už to tam jde od desíti k pěti. A kdyby neměla v Itálii mladice Meloniová Berlusconiho (86), byla by v háji.

Proč je válka na Ukrajině? Zelenáč Zelenskyj nedal na moudrého kmeta Putina, a zle se mu to vymstilo. A protože Putin prozíravě mobilizoval i starce mimo odvodový věk, brzy uvidíš, zelenáči, ten mazec. Vrcholem cucáckého cynismu je ovšem vyvěšení vlajky s mrtvým Putinem ve vaku na mrtvoly u ministerstva vnitra. Samozřejmě, zase holobrádek Rakušan zesměšňuje úctyhodný věk Putina.

Ano, tam byste nás všechny chtěli vidět, v pytlích a rakvích. Ale my jsme ještě pořád tady, holoubci, a nesedíme s rukama v klíně v kavárničce dříve narozených. Odpověděli jsme rázně a vyvěsili před sídlem našeho hnutí na Parkinson Avenue na Starém Městě zase tuhle vlajku – s Rakušanem ve stanu. A máš to, posměváčku.

I my požadujeme důkladné vyzbrojení důchodců, viz náš agitační leták. Na našich demonstracích už lejeme na naše odpůrce obsahy našich bažantů, bereme je po letech francouzskými holemi, ale to nestačí. Objevují se však první vlaštovky. Od chvíle, kdy jsme na balkónu domova důchodců v Kmetnici instalovali kulomet, žádný šmejdský prodejce rezavých hrnců už se tam neodvážil zazvonit. Na jednoho exekutora stačila varovná dávka do vzduchu a byl v prachu i s jeho nálepkami Zabaveno.

Také náš postoj k současné energetické krizi je křišťálově jasný. Ať mrznou mladí zelení aktivisté a hřejou se u svých solárů a v létě se nechávají ovívat větrníky. I náš postoj k uhlí je jednoznačný, jsme podobně staří, máme se rádi. Také plynatost nám je velice blízká.

K drahotě rovněž říkáme své ostré NE. V MHD můžeme už sice jezdit zdarma, ale u pokladen supermarketů a lékáren po nás stále ještě drze vyžadují peníze. To se musí změnit. Náš návrh je prostý. V každém obchodu po předložení přiznání starobního důchodu vyfasuje senior specielně označený nákupní vozík. Cokoli do něj vloží, je zdarma. Možná namítnete, že by někteří senioři tento vozík mohli zneužívat i pro nákupy potomkům. No a? Víte, jak by se dříve zcela opomíjení a do domovů seniorů odložení důchodci stali přes noc nejmilovanějšími členy rodiny? Stranu Senior Extinction Rebellion budou volit všichni!

Nákupy zdarma, MHD zdarma, Máme jediný problém, nikdo o nás neví. Ale to se prudce mění. Zvolili jsme ostrou guerillovou kampaň. První odvážný důchodce z našich řad Ferda Staříč už, aby na naše hnutí upozornil, vyrazil do olomoucké galerie Járy Cimrmana a tam potřísnil Cimrmanův nedávno nalezený obraz Nahá Haná kečupem. Následně se přilepil ke zdi lepidlem na zubní náhrady. A hned o tom zpráva obletěla celý svět. Galerie Ferdu zažalovala, že obraz nenávratně poškodil. Ale my říkáme: Ne, obraz kečupovým zásahem naopak získal na dráždivosti a umělecké hodnotě! Takhle se na to musí.

Vrcholem holobrádského cynismu je ovšem prohlášení Mojmíra Hampla z NERVu: „Když Česko chudne, měli by chudnout i důchodci.“ To je něco jako Když vláda blbne, musí zblbnout i senioři. Solidarita s matlaly. Dobře to vyjádřil předseda naší sesterské slovenské organizace Braňo Deduško parafrází Chalupkovy básně Mor ho: „Hoj, mor ho! detvo môjho rodu, kto kradmou rukou siahne na tvoj dôchodok: a čo i tam dušu dáš v tom boji divokom: Mor ty len, a voľ nebyť, ako byť šialenstvu sponzorom“. Budeme tu bandu progresivistickou pronásledovat na každém kroku.

Už žádná smířlivá gesta. Mládí vzad, jdem se prát!

Autor: Josef Prouza | úterý 15.11.2022 9:26 | karma článku: 33.77 | přečteno: 1208x

Další články blogera

Josef Prouza

Absolutně neuvěřitelný příběh mé osudové lásky

Budu vám dnes vyprávět o své osudové lásce. Přesto, že si v něm nepřidám ani jednu vymyšlenou větu, neuvěříte mi to. Tak hollywoodsky barvotiskový „béčkový“ příběh to totiž je. I když se smutným koncem... a vlastně i průběhem.

23.1.2023 v 9:58 | Karma článku: 24.23 | Přečteno: 688 | Diskuse

Josef Prouza

Hrst obrazových vtípků o Zlatou mříž ministra vnitra

Jak praví nově kolující vtip: podle faktury na elektřinu máme doma urychlovač částic, podle faktury za plyn bydlíme na Aljašce, podle účtu za vodné provozujeme aquapark a podle výplatní pásky bereme podporu v nezaměstnanosti.

7.1.2023 v 9:41 | Karma článku: 38.81 | Přečteno: 1736 | Diskuse

Josef Prouza

Muž a žena v párovém tanci? Zastaralé, diskriminační

Z rohu zrůjnělého hlupství se sype jedna lahůdka za druhou. Jako lektor společenského tance se strašně omlouvám, že jsme léta segregovali mládež na kluky a holky. Ba co víc, já kdysi tančil, nalíčen nahnědo, s parukou. Výsměch!

5.1.2023 v 9:49 | Karma článku: 35.51 | Přečteno: 1066 | Diskuse

Josef Prouza

Co jsem tu loni v lednu předpověděl pro rok 2022 – a co se vyplnilo

Nikdo není ve své vlasti prorokem, ale prognózy, které jsem tu před rokem publikoval, se (bohužel) vyplnily až děsivě přesně. Až na jedinou výjimku. Kolegům od prognostického fochu se ovšem nedařilo ani trochu.

2.1.2023 v 9:20 | Karma článku: 28.82 | Přečteno: 822 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Vlastimil Fürst

Zlo utrpělo porážku, ale nekapitulovalo

Oslavil jsem zvolení prezidenta, který reprezentuje mé hodnoty, a prožil pár dní v euforii. Mnozí máte spolu se mnou co slavit, pořád ale zůstávají problémy, nedořešené i neřešené. A zlo uznalo jen prohranou bitvu, ne válku.

30.1.2023 v 20:30 | Karma článku: 12.73 | Přečteno: 227 | Diskuse

Blanka Fay

Náctiletá dívka brutálně kope jinou dívku? Aneb útok za hranicí všeho..

Přemýšlím kam až jsme to jako lidé dopracovali, když starší děti jsou schopné brutálně mlátit své vrstevníky a ostatní "děcka" nečinně přihlížejí.

30.1.2023 v 19:08 | Karma článku: 20.76 | Přečteno: 356 | Diskuse

Alena Šnajdrová

I učitelky se musejí přezouvat

Před sedmi lety jsem nastoupila na základku jako učitelka. První den si tam nakráčím v krásných šatech a lodičkách, aby mě zástupkyně hned poslala se přezout. A jaký div se zračí v její tváři, když zjistí, že nemám do čeho.

30.1.2023 v 18:31 | Karma článku: 16.85 | Přečteno: 309 | Diskuse

Ondřej Flégl

Deratizace hradu je konečně tady!

Vyhráli jsme, zlo poraženo. Konečně jsme se dočkali a po dvaceti letech máme demokratického prezidenta. Je to skutečně balzám na duši a systémové uzdravení.

30.1.2023 v 12:08 | Karma článku: 25.07 | Přečteno: 584 | Diskuse

Oto Kaděrka

Spolu nebo po našem pospolu k porážce

Ne že bych se neradoval z toho jak dopadla volba na Hrad, ale tak nějak ze zkušenosti nepodléhám zbytečné euforii a snažím se myslet dál.

30.1.2023 v 11:48 | Karma článku: 14.74 | Přečteno: 451 | Diskuse
Počet článků 250 Celková karma 35.45 Průměrná čtenost 3189

Inženýr ekonom, choreograf, lektor tance a společenské výchovy. Příjemce kapesného od státu za celoživotní sociální a zdravotní pojištění proti přetížení peněženky. Docent spontánní dojmologie a rychlých polních soudů. Na hlavu vzatý odborník na mediální obluzování, mentor exekutorů ducha, travič politické blbé nálady a deratizátor zapouzdřených ideologií. Čtyři děti, pět vnoučat. Životní heslo: Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo (Kapka proráží kámen nikoli silou, ale opakovaným kapáním). Znamením štír. 

Františka Ringo Čecha odvezli do nemocnice. Podle syna měl mrtvici

František Ringo Čech (79) byl v neděli večer podle zdrojů CNN Prima NEWS převezen do pražské Nemocnice Na Homolce....

Přání bank je vyslyšeno. Za předčasné splacení hypotéky si lidé připlatí

Premium Pravidla pro předčasné splacení hypotéky se změní. Banky si budou moci účtovat nejen administrativní náklady v...

Z šestnáctileté dívky se vlivem vzácného onemocnění stala stařenka

Raizel Grace Calago z Filipín se ještě před dvěma lety účastnila soutěže krásy. Dnes ale vypadá jako padesátiletá žena...

Jágrova expřítelkyně Kopřivová přiznala krizi: Nevím, co bude dál

Ještě nedávno prožívala bývalá modelka Veronika Kopřivová (31) s manželem Miroslavem Dubovickým (31) a jejich roční...

Evu Decastelo mi kdysi vyfoukl Ruppert, měl větší tah na branku, říká Třeštík

Fotograf Tomáš Třeštík vyměnil loni spisovatelku Radku Třeštíkovou, se kterou má dvě děti, za novou partnerku,...