Pátek 28. února 2020, svátek má Lumír
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pátek 28. února 2020 Lumír

Šokující pravda: Proč byl odvolán starosta Prahy 1 Pavel Čižinský

17. 01. 2020 9:25:18
Tohle mlžení pravého důvodu, proč byl odvolán starosta Čižinský, už musí skončit. Kdepak chaotické vedení a rozklad úřadu či nulová komunikace mezi zastupiteli. Jedinou příčinou je sice přísně utajený, ale o to víc šokující spor.

Dosud téměř idylickou spolupráci všech zvolených zástupců na spravování Prahy 1 naprosto rozvrátila jedna jediná událost. Proč OPRAVDU máme místo Čižinského Prahy 1 sobě celou Prahu 1 v sobě? Na přísně utajeném jednání koaličních partnerů v baru Koala, které rozkolu předcházelo, totiž tři z nich, Praha 1 sobě, Piráti a Zelená pro jedničku, předložili čtvrtému soudruhovi ve zbrani My, co tady žijeme návrh na výstavbu mariánského sloupu na Staroměstském náměstí. Řeknete si, co je na tom tak šokujícího, o obnově kumpány Franty Sauera povaleného sloupu se už nějaký čas diskutuje, a celkem bez emocí. Zástupce KDU-ČSL z My, co tady žijeme dokonce hlasitě přivítal, že se Panenka Marie konečně vrátí na své místo. Také zástupce STAN si pochvaloval, že bude Staroměstské náměstí konečně genderově vyvážené a machistický Jan Hus dostane v matce Ježíše důstojnou protiváhu. Potom ale zástupce Pirátů předložil zúčastněným první vizualizace umístění sloupu na náměstí a zástupci My, co tady žijeme chvíli vypadali jako My, co tady umřeme. Zástupce KDU-ČSL dokonce na chvíli omdlel a museli ho křísit svěcenou vodou z blízkého kostela Matky Boží před Týnem. Ano, v koalici došlo k fatálnímu nedorozumění. Proto ta pozdější slova o absolutní nekomunikaci na zasedání, které Čižinského odvolalo. Praha 1 sobě, Piráti i Zelení totiž kolegům ukázali tenhle obrázek, který jsem získal od jednoho z účastníků schůzky, ovšem pod podmínkou zachování anonymity.

Místo mariánského sloupu na Staroměstském náměstí chtěli vztyčit MARJÁNSKÝ sloup, děkovný symbol a hold blahodárným účinkům marihuany! Na schůzku přizvaný pirátský poslanec Ferjenčík hned začal vzrušeně vytřeštěným partnerům líčit, že už mají vymyšlený i celý ceremoniál odhalení sloupu. Po stržení zahalující plachty s karikaturami bývalých činitelů Prahy 1, symbolizující korupci dřívějšího vedení, starosta Čižinský o patu sloupu slavnostně típne prvního zapáleného jointa a on, Ferjenčík, k tomu zahraje na akordeon hit skupiny Hudba Praha Marijuana s textem „everybody smoking marijuana“. Tomu by prý mohli rozumět i zahraniční turisté, kteří se určitě k obřadu spontánně přidají.

Jaký div, že zástupci My, co tady žijeme po schůzce okamžitě obvolali zastupitele z TOP 09, ANO a ODS a bleskově poskládali novou koalici. A jak to, že si novináři ničeho nevšimli a o skutečném spouštěči převratu na Praze 1 dodnes nic nevědí? A přitom indicií, které by je dovedly k pravdě, je hned několik. Například: když na odvolávacím zastupitelstvu pirát Michálek fyzicky zaútočil na jednoho muže s transparentem, i když ten o sobě tvrdil, že je Pirát, všichni o tom napsali. Ale CO na tom transparentu měl, a proč Michálek hned věděl, že o člena Pirátské strany nejde, to novináři trestuhodně vypustili.

A dokonce vyfotili úplně jiný transparent s jakýmsi Stydíme se za tebe, Pavle. Kdepak. Držel v ruce něco jiného, Já tam byl. Nahlédněte vpravo. Už je vám to jasné?!

Správně zastupitelka za ODS Janderová obvinila starostu Čižinského, že mezi občany Prahy 1 vykopal hluboký příkop. Jen nedodala, že příkop doslova Mariánský.

Autor: Josef Prouza | pátek 17.1.2020 9:25 | karma článku: 38.55 | přečteno: 4091x

Další články blogera

Josef Prouza

Z večeře jsem šla internalizovaně opresovaná jak token

Konečně do Prahy zavítaly Američanky R. Jacksonová a S. Raoová, co za cca 57 tisíc u vás, dámy, uspořádají večeři, aby vám ukázaly, jaké jste rasistky. No a Bláža nám tu véču s těmahle zrasovanejma koučkama zacálovala.

27.2.2020 v 9:12 | Karma článku: 40.82 | Přečteno: 3461 | Diskuse

Josef Prouza

Prodám byt v Praze nebo vyměním za menší moravskou vesnici

Tenhle internetový vtip už dávno není vtipem. Za jeden hezký byt v Praze 1 (např. aktuálně jeden za bratru 80 milionů Kč) si skutečně koupíte třeba 93 velice zachovalých domů na Bruntálsku. A to už je vesnička má středisková.

13.2.2020 v 9:14 | Karma článku: 44.35 | Přečteno: 11714 | Diskuse

Josef Prouza

Jak naše generace dnešní mládeži zničila život

Strašně jsme to těm našim mladým podělali, pěkně rezavé klíče od světa jim předáváme. Skleníkově prakticky zplynovanou Zemi, vyrabovanou do mrtě. Po naší potopě se oni musí plavit na Noemově oligarše ke klimatické rychlé smrti.

29.1.2020 v 9:10 | Karma článku: 48.80 | Přečteno: 22436 | Diskuse

Josef Prouza

Británie brexit absolutně nezvládla

Totální chaos, miliarda liber v čudu a přes dva tisíce zraněných jen za poslední víkend. To je tragická bilance událostí, které odstartoval únik dekretu o zřizování tajných převýchovných táborů pro odmítače brexitu v Anglii.

22.1.2020 v 9:08 | Karma článku: 42.86 | Přečteno: 9473 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Libor Čermák

Děkuji Milionu chvilek, že ukázal, jak s ním lidi nejdou

Když sleduji poslední akce Milionu chvilek, vše mne utvrzuje k tomu, že občané ČR jsou daleko více sjednoceni proti nim a jejich politickým nohsledům než proti Křečkovi, Babišovi a Zemanovi.

28.2.2020 v 7:31 | Karma článku: 31.88 | Přečteno: 818 |

Jana Plamínková

Je náš Kelt cennější než mykénský poklad?

V Athénách mají nové Muzeum Akropole. Postavili ho v samém centru města a bylo samozřejmé, že při bohaté historii města při zakládání muzea odkryjí leccos zajímavého. A taky že ano.

27.2.2020 v 21:55 | Karma článku: 15.72 | Přečteno: 257 | Diskuse

Jan Dvořák

Vůbec si nevedeme špatně, předpojatý Brusel to však vidí jinak!

Premiér ani vicepremiér neskákali nadšením, když se jim na stůl dostala jako každý rok „Zpráva o České republice“ - vysvědčení od EK jak jsme si loni vedli. A novináři byli na koni. Zdání toho, jak jsme dobří, Komise rozcupovala.

27.2.2020 v 19:34 | Karma článku: 13.00 | Přečteno: 645 | Diskuse

Michaela Stirner Řeřichová

Patří koncept lidských práv do rukou států?

Státní instituce se neptají každého jednotlivého člověka kdo jsi, co cítíš a co potřebuješ. Pocity i potřeby konkrétních lidí se ztrácí v rozhodnutích mocných. Tito a další lidé jsou si toho vědomi. A vy?

27.2.2020 v 19:27 | Karma článku: 7.14 | Přečteno: 225 | Diskuse

Jan Ziegler

Regulace nájemného, šílený nápad ministryně

Kvůli policejní razii na ministerstvu práce a sociálních věcí sílí hlasy po odstoupení ministryně Jany Maláčové. Já si však myslím, že abdikovat by měla z jiných závažnějších důvodů.

27.2.2020 v 17:46 | Karma článku: 28.45 | Přečteno: 1096 | Diskuse
Počet článků 135 Celková karma 39.37 Průměrná čtenost 2733

Lektor tance, co mu někdy není do tance, ale vždy do skoku (někdy chuť na trojitý salchow, jindy na skok ze skály) . Čerstvý příjemce kapesného od státu za celoživotní sociální a zdravotní pojištění proti přetížení peněženky. Docent spontánní dojmologie a rychlých polních soudů. Na hlavu vzatý odborník na mediální obluzování, mentor exekutorů ducha, travič politické blbé nálady a deratizátor zapouzdřených ideologií. Bezradný výchovný poradce svých potomků, čtyřdětný, trojvnučný, plnotučný. Životní heslo: Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo (Kapka proráží kámen nikoli silou, ale opakovaným kapáním). Znamením štír, úsměvem sýr. 

Češi začínají panikařit. Vykupují těstoviny i čističe, klidně i za 20 tisíc

Část regálů v prodejně Lidl na pražské Zbraslavi je poloprázdná. Lidé vykoupili konzervy s gulášem, ale také některé...

Rakousko pobavil „křečkující“ muž v plynové masce, nákup ani neodvezl

Nákaza wuchanským koronavirem se v posledních dnech rozšířila do mnohých evropských zemí. Někteří lidé proto začínají...

Vždycky jsem byla obdařenější prsatice, směje se Lucie Benešová

Chtěla domek na Sicílii, ale nakonec si pořídila hezké místo pro stavbu v Jizerských horách. „Mám plno plánů, pořád...

Hospody, kolo a památky. Orlando Bloom si v Česku užívá se psem i snoubenkou

Orlando Bloom (43) natáčí v české metropoli seriál Carnival Row. Kromě herectví se tu nejčastěji věnuje svému psovi,...

Příběh Jirky: Manželka je po rodičovské jak utržená z řetězu

Se ženou jsme byli svoji téměř deset let, když jsme se konečně stali rodiči. Žena dlouho nechtěla, já bych byl otcem...