Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Uprchlíci před klimatem, uprchlíci před klimaktériem. Kam oko dohlédne

4. 07. 2017 10:34:03
Jako by vládci Evropské unie poručili Hrnečku vař!, ale zapomněli na kouzelné slůvko Hrnečku dost! Z poslední rezoluce Rady Evropy se valí sice stejná kaše, ale má novou ingredienci. Chutná výtečně, pochvalují si ve Štrasburku.

Když ve Štrasburku na konci června zasedla Rada Evropy, odehrálo se zasedání evidentně v lenivé atmosféře počínajících prázdnin. Všech sedm statečných českých zástupců (někteří si medaili Za statečnost připnuli narychlo před volbami, ale nešť) se sice pokusilo rezoluci 14335 s názvem „Migrace jako příležitost pro evropský rozvoj“ opravit pozměňovacími návrhy a dokonce vypustit nenápadně vsunutý klíčový bod o migraci a klimatu, ale neuspělo, sami byli „rozpuštěni a vypuštěni“ mávnutím ruky pléna. Pominu makulaturu obvyklých frází k migraci, kterými už EU dávno připomíná zaseknutý flašinet, tak jen stručný výcuc z rezoluce:

- migrace do Evropy je prospěšná a nezbytná, v budoucnu se „migrace všech typů ještě zvýší“ (Ano! Ne, že ne, milý občánku EU) a zachraňuje Evropu před „demografickou zimou.“ Už mi tuhnou rysy, jen nevím, jestli ze zimy. Léta jsme si léčili omrzliny, které přinášel mráz, přicházející z Kremlu, a ejhle, zase přituhuje, tentokrát ze Štrasburku. Nerodíme děti, zmrzneme! A kdepak je to blahodárné teplo pro naše zimnice? Jasně, že v Africe.

- „Zajištění obecného blahobytu bude znamenat respektování práva lidí na cestách.“ Tohle je také velmi pěkný výpotek. Tak už ne migranti, ale lidé na cestách. Já byl teď taky týden na cestách, respekt jsem si u majitele německého penziónu vynutil (vzorným úklidem apartmánu před odjezdem), ale obecný blahobyt ke mně nedorazil, musím to zkoušet znova a znova. Někde holt dělám chybu.

- „Imigrace je nástrojem pro obnovu dynamiky a modernizaci společnosti.“ Tomu asi rozumíte, ne? A zvlášť takový dynamit vám obnoví dynamiku nejlépe, to bude jen lítat. Imigranti už modernizují celé čtvrti ve Francii, Anglii, Německu, Švédsku, Nizozemí, Belgii a nyní hlavně v Itálii. Asi si toho všiml i italský politik Andrea Rigoni, který jako zpravodajec rezoluci předkládal, aby modernizaci co možná urychlil.

- Takže dále už jen zbývá zvýšit imigrační kvóty, protože přistěhovalci podle Rigoniho přispívají ke zvyšování hospodářského růstu a k vytváření národního bohatství. Měli bychom si jich, milí Češi, nabrat plné náruče, aby nám hospodářský růst nekulhal za evropskými premianty. A pozor na národní bohatství, jehož základní vlastností je scvrkávat se, když ho nefutrujete migranty! Velmi jasně řečeno, že nám vnucované kvóty jsou jen první vlaštovkou, tedy spíš kontrolním chroustem, po němž teprve nalétne celý roj. To už nebude „jen dva prstíčky vstrčíme, jenom se ohřejeme a hned zas do Německa půjdeme,“ jako v případě pohádky o dvanácti měsíčkách, promiňte, imigrantech v ČR.

- No a pak už se jen konstatuje cosi o zrychlených migračních řízeních (neprověřuj, důvěřuj!), udělení volebního práva po pěti letech všem „oprávněným“ migrantům, masivní výuky k multikulturalismu na školách, tedy všech těch nezbytných hejtfritéz k usmažení pochybovačů, atd., atp.

Po každém odstavci téhle rezoluce by se měl ve štrasburském kruháči objevit dědeček Hříbeček z Mrazíka, zacinkat a říct: „Nic jsi nepochopil, Ivánku (Evropánku).“ Už tohle by bohatě stačilo na udělení řádu generála Blbsteina (vypůjčil jsem si pro změnu z Neználka), kdyby v rezoluci nepadlo to hlavní, proč tenhle blog píšu. Už i pohlavárům z Evropské unie došlo, že se pořád hůř a hůř zdůvodňuje udělování azylu z důvodu uprchlictví z válečných zón. Nejenže migranti na lodích, přirážejících ke břehům Itálie, nevypadají na chudáky, zbídačené válkou, oblečením. Oni už nevypadají na zničené Syřany ani barvou pleti, protože v Sýrii se jaksi, ehm, černoši, nevyskytují. Řešení, navržené rezolucí, je ale zázračné. Jak to, že na něj nepřišli dřív! Vždyť oni neutíkají před válkou, oni utíkají před KLIMATEM.

A teď protestuj, pochybovači pochybovačská. Tohle je argument jak Chruščovova bota, kterou kdysi třískal do pultíku v OSN. Chceš snad říct, že útěk před „pohromou globálního oteplování“ NENÍ důvod k migraci? Sucha, záplavy, monzuny, vichřice, moc zima, moc vedro, El Niňo?

Tak. Dobře, vyřízeno, k dennímu pořádku, řekl by hrabě Kocharowský z filmu Když Burian prášil. Jaképak, že migrant prchající před válečnou vřavou dostane azyl a ekonomický migrant ho nedostane. On nejde za sociálními dávkami a lepším životem, on jde za mírným podnebím, a toho tu máte, milí Evropané, na rozdávání. Stejně s tím bylo jen papírování navíc, je Syřan - není Syřan, je dítě nebo je mu třicet... Oprávněně podle Rady Evropy nyní utíkají všichni, jedni před válkou, druzí před klimatem, někteří před obojím. Tohle až si přečtou Eskymáci, co se jim v zatáčkách ve spřeženích mrazem lámali psi, to bude mazec. Tak voni si Evropani to mírný počasíčko hamounili jen pro sebe?! A to teda ne! Balíme sáně, mámo.

Tak já nevím, asi se stanu uprchlíkem před klimaktériem. Čtete správně, ne před klimatem, před klimaktériem. Právě v něm se totiž EU evidentně nachází – v přechodu. Plodí jen další a další návaly, změny nálad obyvatel, i ty pověstné deprese. Už abychom ten její přechod měli za sebou, už aby si dala pauzu. Klidně i menopauzu.

Autor: Josef Prouza | úterý 4.7.2017 10:34 | karma článku: 33.29 | přečteno: 767x

Další články blogera

Josef Prouza

Volební hesla pro podzimní kampaň

Volební štáby zoufale ohryzávají tužky, jaká úderná a neotřelá hesla zvolit pro poslední fázi předvolební kampaně do parlamentu. A řešení je tak snadné! Inspiraci mají přímo před očima. Chopí se jí?

6.7.2017 v 11:06 | Karma článku: 15.47 | Přečteno: 425 | Diskuse

Josef Prouza

Proč politika multi-kulti nefunguje, když tak krásně funguje?

Proč je právě mezi umělci tolik tvrdých zastánců multikulturního konceptu, když vidíme ty zoufalé výsledky „začleňování a obohacování“ v (nejen) evropské praxi? Odpověď je prostá: Hochu, hochu, ani trochu nepochopil ́s synekdochu!

22.6.2017 v 11:08 | Karma článku: 31.45 | Přečteno: 1127 | Diskuse

Josef Prouza

Rodina je náklad státu

Nejde o překlep. Vyčpělé tvrzení, že rodina je základ státu, se prostě změnilo. Naši moudří vůdci mají jiná hesla. Nejsi už rodič, jsi nezodpovědný pachatel dítěte. Děti vychováme za tebe. Ulehčíme ti, i když si to nezasloužíš.

18.6.2017 v 20:39 | Karma článku: 38.86 | Přečteno: 2244 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Beata Krusic

S Amíkem na bobech- aneb lakomec z "jůůůůesej"

A zase za to může ten náš rybník:-). V zimě jsem tam poznala Dana. Američana z Floridy, který bydlí ve stejném bloku jako ti kluci z Ukrajiny, o kterých jsem před časem psala svůj blog.

22.7.2017 v 22:42 | Karma článku: 7.30 | Přečteno: 144 | Diskuse

Karel Pavlíček

Samizdat II. pokračování: Svět jak má být, skončil v roce 1914 na sv. Annu

Snížení daní zajistí návrat k vytvoření společnosti spolupracujících, místo současné parazitické. Příznaky společnosti parazitické známe dokonale, společnost spolupracujících z konce 19. století vypadala diametrálně jinak.

22.7.2017 v 19:44 | Karma článku: 6.78 | Přečteno: 181 | Diskuse

Jaroslav Konáš

Falešný Filla a věční "lovci výhod"

Je to stále stejná písnička. Někdo známý /známý známého, známý známého známého/ Vám nabídne jedinečnou možnost koupit cenný obraz známého mistra. Cena senzační, původ důvěryhodný, zisk zaručen. No, nekupte to....

22.7.2017 v 18:48 | Karma článku: 19.69 | Přečteno: 628 | Diskuse

Jitka Mikysková

O migranty z Afriky evropské země nestojí, ale V4 dostala zase vynadáno

V4 to tento týden opět schytala od italského premiéra Gentiloniho, aby Itálii nepoučovala, ale přitom v dopise, který mu zaslala, se například uvádí, že před vpuštěním migrantů do Evropy je třeba odlišit uprchlíky od ekonomických

22.7.2017 v 18:08 | Karma článku: 36.95 | Přečteno: 1229 | Diskuse

Jan Ziegler

Izraelci opět obětí palestinského fanatika

Tři Židy – neozbrojené civilisty - ubodal islamistický radikál na západním břehu Jordánu. Mezi nimi byl i sedmdesátiletý muž a mladší žena. Tento sprostý a zákeřný čin je neomluvitelný. Takové vraždy jen vyhrocují napětí.

22.7.2017 v 15:08 | Karma článku: 35.59 | Přečteno: 861 | Diskuse
Počet článků 17 Celková karma 30.37 Průměrná čtenost 845

Projektový manažer, marketingový specialista, lektor tance, choreograf, scenárista, milovník tance a hudby, ženatý, 4 děti, bydlím v Praze a nejsem a nebyl jsem nikdy členem žádné politické strany.Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.