Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Bejt ve vobraze a vonlajn

29. 04. 2017 18:16:30
Gde sou ty časy, gdy „bejt ve vobraze“ znamenalo chňápat souvislosti. Žádostivost týdle doby velí bejt napojenej jak mimčo na ceciku médyjí dvacetštyry hoďky denně. Co není v přímym přenosáku, jako dyby ani nedejchalo.

Začlo to válčenim v Zálivu, gde sme si prvně šmakovali bombardýrku Saddáma ze satelajtů pod laskavym vokem Síenen. Pak ty dejmající fakule Světovýho vobchodního střediska, do kerejch to praly bouingama Usámovi pochopi ve dvojitym prádle. A vo pár let pozdějc zas jak Obama cucá barackovicu při vizírování smejčících vojclů ze špeciálních jednotek v Usámově pakistánskym bejváku. Bez kamer na blembácích by tam ani nepáchli.

A hotový požehnáníčko pro tendle búm pak byl ten raketovej nárůst kamer, voček a slejdičů na štrekách, v bourákách, kvelbech a emhádé. Vod lupiče, kerej brakuje kasu na pumpě, přes týpka v klaunský masce v bance (než tu kamču posprejuje), až po vejbuchy a požářiska fšech možnejch typů vod vohníčků v panelákách až po muničáky a chemický továrny. Jen dyž je v levý horní kantně vobrazovky nápis ŽIVĚ, sou TýVý šéfové šťastný. Dyž pardubičákům ve dvanáctym bouchla Syntézie, než se dohnali k voknům zjistit, vo co de, už jim z telky radila Novicka na pozadí šlehajících plameňáků, aby to vokno nevodvírali, že sou zamořený. A to je krutosprávný.

Zle to domlasklo na poberty všeho druhu. Jejich ksichty, jak vlečou kolo z kočárkárny nebo vybíraj z cinklejch bankomatů prachy, vobletěly šecky médyjakanály dřívějc, než to stačili probendit v místní knajpě. Zdrouna tak to vodskákali různý myškaři, vytlačovači a vybržďovači na štrekách, někerý už seděj až černaj. Vo železničářskejch přejezdech a pendolíňáckejch kreších s náklaďákama žádná. To pak nigdo nevokecá, že mu zlyhaly brejky. Až pocaď dobrý.

Ale už u polityků se to láme. Zvlášt, dyž vobraz dorazí do redakce dřívějc než informace, vo co de. Což je skoro dycky, páč něco sejmout vonlajn a něco k tomu naklobat, to je jinej časovej kosmír. Pak to vodnese třeba i prezident, dyž ztratí při vizírování v Holomóci boty, fšici už maj vobraz, ale nigdo text. Pak tam někerý namastěj titulek Zeman klopejt a ztrácí boty (spráuně) a druhý Zeman slope a ztrácí body (blbě). Tydle šumlíčky pak dělaj paseku na tejdny a vobčan je zmatenej. Řek bych ale, že nejvíc kamery rajcujou poslance a vůbec různý zastupitele, protože ty střiháky, jak se šťouraj v nose, chrupkaj jak méďa v brlohu nebo pařej World of tanks během veledůležitýho hlasování, jejich voliče dost nervujou. Vo Dáše Havlový, jak fučí na prsty při prezidentský volbě nebo vo Klausovi, jak balí nóblpero do saka s vejrazem klauna Grocka, ani nemluvim.

Ouplně vynímečný sou pak záběry z teroristickejch vejpadů. To sou milijóny sledovaček na netu, jak islamista morduje nebohýho policajta, lidi visej z voken bataclanskýho klubu, kácej stolky v kavárnách a kamijóny valchujou lidi a strkaj čumáky do vobchoďáků. To se často eště vobouchá červenym kolečkem, aby se divák rychlejc zvorientoval, kerý auto je to s tim osamělym frustrovanym vlčákem. A jak chválili toho petrohradskýho řidiče metra, že dojel až do stanice a nenechal vlak stát v tunelu. To bylo samo správný kvůli rychlejší záchraně zraněnejch, ale já koštuju, že dyby zaparkoval v tunelu, tak by ho novináři sepsuli, že tam nebylo světlo ani stanicový kamery a voni vopuchli vo svý vobrazový sólokapry. Věděj to samo i teroristi, proto se tak rvou třeba na fotbalový staďáky, páč tam sou kamery dycky a celý kupy. A ve kvalitě HáDé nebo i 4Ká, což publicíťu skokama zvyšuje.

Z těch smártfounů už je kvalita dost v poho, ale co dyž spáchaj ňákou velkou fušku a vokolo budou jen zavostalci se starejma nokijema? Ale zlepčuje se to fofrem. Vo pokroku světa ve vobrazech teďko asi dumaj i v Junájtyd Érolajns, před pár letama by vyvlekli z přetíženýho letadla pasažíra bez cirátů a eště mu naložili na cestu, zmetkovi vzpouzejícímu se, ale dneska si ho sejme celý lítadlo na ajfoun, hoděj to bleskem na net a akcije jim spadnou jak štyft do trýbu. Dřívějc než šéf érolinek stihne žbleptnout Sorryjako. Bez mobilů by doteď klíďo tvrdili, že ten doktor upad sám na servírovací stolek při turbulencích. Takle musej cálovat v mimosoudnim vyrovnání zmlácenýmu jak mourovatej mourek.

Pokrok se mrská dopředu i ve vyloženě špiónskejch hračkách. To, čim voblboval agent 007 svý bondgérl, dneska splašíš na netu za pagatel, třeba pero nebo knoflik s kamerkou, a už mažeš na pokec vo pěti na stole v českých nebo s hokejkovym trenérem Růžičkou. Zle to vodskákaly i různý chůvy ópérky a nevěrnice. Ty první vodcházej vod soudů s exemplárníma flastrama za mlácení svěřenejch fakanů pod dohledem kamerky, schovaný v medvídkovi v dětskym pokoji. Ty druhý projížděj soudy jak na běžícim páse, páč pornozáběry nevěrný mrchy s pošťákem, šikouně sejmutý žárlivym manžílkem z ložnicovýho lustru, se blbě vokecávaj. V Emerice na to maj i samostatnou šou, gde nejdřív nevěrníka natočej, jak si dává se sekretářkou rychlovku u pumpy, a pak eště manželku, jak ho po zhlídnutí tohodle videa de profackovat. Žádný: co voko nevidí, to srdce nebolí. Fšecko je k vidění!

A tajný služby v tomdle pořádaj hotový manévry. Depak šroubovat kamery do větráku nebo lustru jak za krále Klacka. Heknou se vám do mobilu i písíčka a co wikiliga voznámila, že ani telka není v poho, seďte před bednou narovnaný a zobejte čipsy vzorně po jednom. A pro fšecky případy choďte v zornym poli varný konvice v čistejch trenclích. Že vám mobil hlásí porád někam vaší polohu, už ste si asi zvykli (i vám to voznamuje, jakože to de zakázat, ha há), ale von hlásá i vaší aktuální milostnou polohu. Musíte prolítnout Kamasutru jak zamlada, aby z vašeho nudnýho misionáře nebyli v Langley nebo na Lubjance votrávený.

A šmírovací kosmírový satelajty? Mílovejma botama to de dopředu. Kim už nebaští na terase, páč by Amíci hnedka vyčmuchali, co měl na véču. A že zvadlej citrónek na jeho šnyclu signalizuje katastrofální neúrodu korejskejch citrusů. Proto ta poddolovaná korejská hranice, gde tunely z Kimovy strany trumfujou dýlku pražskýho metra. To samý u islámskejch teroristů, tam tunelujou, jak v Česku v devadesátkách. A né jen naší modrou matičku planetu čekujou satelajty 24 hoďky denně, smejčej kamerama po celym kosmíru. Jesli vobjevěj mimozemšťany, budou mávat tykadlama do vobjektivů dřívějc, než se vyzkoumá, jesli sou nám vůbec příznivě nakloněný.

A víte, proč na syrský letiště u Homsu dolítlo po nařízenym útoku Trumpa jen 59 tomahawků a ne šedesát? Taky vám to je divný, co to je za nezavokrouhlenej počet? Je vám to teďka po mym vejkladu taky jasný, né? Protože před posledním šedesátym vodpálení došla TýVý štábu na americký válečný lodi v kameře kazeta, tak to rejža stopnul a americký velení sklaplo kufry. Co není ve vobraze, jako by ani nedejchalo.

Tak to aspoň vy s tim heslem „bejt ve vobraze“ nepřehánějte. Nebo skončíte „pod vobraz.“

Lempltonova cena

udělovaná každej tejden za ukázkový hlupoňovství

Tendle tejden vylezly vejsledky hospodaření jihočeskejch nemocnic. Fšecky v plusu, z pěti nejlepčích nemocnic v Česku sou štyry jihočeský. Felčaři spokojený s nadstandardníma platama, sestry taky. A Martin Bláha, šéf tohodle felčarskýho holdingu, to hrdě prezentuje, jen pár dnů potom, co vylezlo, jaký prachy si hrábnul za minulej rok. Ty Bláho, copa nechňápeš, i s tim svým volebně úspěšnym už exhejtmanem Zimolou, že takle úspěšnej manažer ze stáje ČSSD nevypadá? Dybys vokopčil manažerskou dráhu takovýho Tvrdíka, kerej přived skoro cugrunt Český ajrolinky, moh ses hřát na výsluní doteď. Ale to né, tak teďka to máš i s navijákem.

Autor: Josef Prouza | sobota 29.4.2017 18:16 | karma článku: 9.73 | přečteno: 344x

Další články blogera

Josef Prouza

Volební hesla pro podzimní kampaň

Volební štáby zoufale ohryzávají tužky, jaká úderná a neotřelá hesla zvolit pro poslední fázi předvolební kampaně do parlamentu. A řešení je tak snadné! Inspiraci mají přímo před očima. Chopí se jí?

6.7.2017 v 11:06 | Karma článku: 15.47 | Přečteno: 425 | Diskuse

Josef Prouza

Uprchlíci před klimatem, uprchlíci před klimaktériem. Kam oko dohlédne

Jako by vládci Evropské unie poručili Hrnečku vař!, ale zapomněli na kouzelné slůvko Hrnečku dost! Z poslední rezoluce Rady Evropy se valí sice stejná kaše, ale má novou ingredienci. Chutná výtečně, pochvalují si ve Štrasburku.

4.7.2017 v 10:34 | Karma článku: 33.29 | Přečteno: 767 | Diskuse

Josef Prouza

Proč politika multi-kulti nefunguje, když tak krásně funguje?

Proč je právě mezi umělci tolik tvrdých zastánců multikulturního konceptu, když vidíme ty zoufalé výsledky „začleňování a obohacování“ v (nejen) evropské praxi? Odpověď je prostá: Hochu, hochu, ani trochu nepochopil ́s synekdochu!

22.6.2017 v 11:08 | Karma článku: 31.45 | Přečteno: 1127 | Diskuse

Josef Prouza

Rodina je náklad státu

Nejde o překlep. Vyčpělé tvrzení, že rodina je základ státu, se prostě změnilo. Naši moudří vůdci mají jiná hesla. Nejsi už rodič, jsi nezodpovědný pachatel dítěte. Děti vychováme za tebe. Ulehčíme ti, i když si to nezasloužíš.

18.6.2017 v 20:39 | Karma článku: 38.86 | Přečteno: 2244 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Beata Krusic

S Amíkem na bobech- aneb lakomec z "jůůůůesej"

A zase za to může ten náš rybník:-). V zimě jsem tam poznala Dana. Američana z Floridy, který bydlí ve stejném bloku jako ti kluci z Ukrajiny, o kterých jsem před časem psala svůj blog.

22.7.2017 v 22:42 | Karma článku: 7.30 | Přečteno: 144 | Diskuse

Karel Pavlíček

Samizdat II. pokračování: Svět jak má být, skončil v roce 1914 na sv. Annu

Snížení daní zajistí návrat k vytvoření společnosti spolupracujících, místo současné parazitické. Příznaky společnosti parazitické známe dokonale, společnost spolupracujících z konce 19. století vypadala diametrálně jinak.

22.7.2017 v 19:44 | Karma článku: 6.78 | Přečteno: 181 | Diskuse

Jaroslav Konáš

Falešný Filla a věční "lovci výhod"

Je to stále stejná písnička. Někdo známý /známý známého, známý známého známého/ Vám nabídne jedinečnou možnost koupit cenný obraz známého mistra. Cena senzační, původ důvěryhodný, zisk zaručen. No, nekupte to....

22.7.2017 v 18:48 | Karma článku: 19.69 | Přečteno: 628 | Diskuse

Jitka Mikysková

O migranty z Afriky evropské země nestojí, ale V4 dostala zase vynadáno

V4 to tento týden opět schytala od italského premiéra Gentiloniho, aby Itálii nepoučovala, ale přitom v dopise, který mu zaslala, se například uvádí, že před vpuštěním migrantů do Evropy je třeba odlišit uprchlíky od ekonomických

22.7.2017 v 18:08 | Karma článku: 36.95 | Přečteno: 1229 | Diskuse

Jan Ziegler

Izraelci opět obětí palestinského fanatika

Tři Židy – neozbrojené civilisty - ubodal islamistický radikál na západním břehu Jordánu. Mezi nimi byl i sedmdesátiletý muž a mladší žena. Tento sprostý a zákeřný čin je neomluvitelný. Takové vraždy jen vyhrocují napětí.

22.7.2017 v 15:08 | Karma článku: 35.59 | Přečteno: 861 | Diskuse
Počet článků 17 Celková karma 30.37 Průměrná čtenost 845

Projektový manažer, marketingový specialista, lektor tance, choreograf, scenárista, milovník tance a hudby, ženatý, 4 děti, bydlím v Praze a nejsem a nebyl jsem nikdy členem žádné politické strany.Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.