Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Trůnidla pro pandu

25. 04. 2017 12:05:00
Gdo může mít něco proti pandě? Jo, proti tomu medvídkovi rozdováděnýmu, co je vopčas kung-fu, toho myslim. Ale jo, může. Ten Zemák na Hradě! Ale dyž sem se stal předsedou Panďáckýho spolku, tak sem do toho začal fest šlapat.

Jdu kandydovat do akademickýho senátu na fildě v Praze. Kandydátskej program už mám. Něco sem teda vopsal vod Ančovičky, co tam už bejvákuje, ale zbytek je fakt muj. Drobet sem se inšpiroval, dyž ten svuj manyfest pustila do kosmíru v jejich feministyckym časáku Mladá frnda Dnes. A na vejšce vopráskává každej, někdo celý diplomky, tak vo co de. Ančovička je feminystka, já sem panďák. Máme to skoro tak těžký jako ty feminystky, kopec lidu nás nebere, a dyž bere, tak jen do huby. Přitom, panda má na kahánku a v český homo-, xeno-, romo-, drogo-, tyvogofobní republice jí chystaj ukrutňácký svinstva. Tak předevšim:

je krutomocně vohrožená, všichni jí ubližujou. Taky je vegan, i dyž slupne vopčas vejce nebo brouka, ale to po západu slunce smí, i dyž je rapandán. A všichni jí voslovujou pando, takže nerozlišujou, jestli je panda holka nebo panda kluk. A to je férst správňácký. Žádnej pand a pandička, i dyž to by se ňák dalo pořešit, že by fšem řikali zvíře. Což je cool. Sem ve stresu, když mi řeknou Pane – a hned tim zdůrazňujou mý pohlaví. Nechci, aby mi šovinistický vometáci brali míru pohlaví haknkrajcem. Nigdy!

A taky panda nekapíruje, kam patří, nejdřiv řikali, že je mýval, pak zas že medvěd. Takže jasná transka. Furt někde mezi, ty zmatky v kebulici z toho. To neni fučák. De přece vo to, jak se cejtí, žádný: Jednou mýval, dycky mýval! Strašný frustrace z toho ty pandy maj, furt po nich chtěj, aby se rozhodly. Že je když tak převoperujou, aby nebyly uvězněný v těle mývala, dyž sou medvěd. Nebo navopak. No jo, ale co dyž se panda ráno cejtí jako brtník a večer jako mýval, he? To aby panda vartovala ve špitále každý poledne, to chytráci nedomňoukli. I dyž já sem na Klinice taky každej den, a jak to tam furt kalbí.

A nejvěčí vopruz je, že sou pandy černobílý. To je stíha na entou! Černý jim nadávaj do bílejch sviní, a bílí do negrů. Hnus. A řehtaj se jim i v pohádkách. Třeba ten zakrslej dědek z Mrazíka: Kdybys nebyl hlupákem, nestal by ses medvědem! Je todle možný?! Ale voni je ty pochechtávky přejdou vcukuletu. Už to servírujem v programovym prohlášení, že se z pohádek tydle prasárny vyradýrujou. Sněhurku s Popelkou vynesem jak Moranu do potoka. Aby holčičkám, teda co kecám, malejm člověkům, nehráblo, že maj doma vopčas umejt nádobí. Pak přídou na řadu gumoví medvídci. A gde sou gumový medvědice, vy mačistycký chrochtadla z Orijonky? Ale po tom nejdem, po tom rajtuje jiná neziskovka – Synové Velké gumové medvědice.

Tak zpátky k mýmu programu pro akademiky. Na juniverzitě prosadim pandí hajzlíky. Už slyšim ty kecy, že u nás v Česku žádný pandy nejsou. To jen vopráskli vod nás, že řikáme, že tu nejsou žádný uprchloši a Češi už maj spuštěný kaťata. Co to melete, fašouni, dyť ten hradní panák Mlhoš, Milouš, Objímač stromů, Vládce člunu, Becherovka, Jitrnice, Virotik, Červený trenýrky, Gynda sem-gynda tam, Křupan a Lžiprezident, šecko v jednom (jak já mu nemůžu přijít na méno!), už si plác s tim čínskym Rin Tin-tinem, co ho taky hejtuju, že je semka postrkem dolifrujou. Už jim pucujou klece v zoologo. Jeden velkej fejvr to nakonec má, pandy ze Sečuánu vod nás hned nafasujou status uprchlíka, takže na ně naše pandí engéóčko vyrazí ňáký ojra z Norskejch fjordů.

Jak znám Milošnikova, tak hned s pandama vyrazí na naší juniverzitu na prochajdu, a dyž tam nebudou mít svý pandí hajzlíky, bude vymalovson. Eman je dovleče před panáčky a panenky, pandy se zhroutěj z toho děsnýho ponížení svýho nevyjasněnýho pohlaví a lískne je pepkačka. A celej svět nás vyhejtuje, že sme zamordovali jednim vrzem vohrožený pandy, vegany, transky, černý i bílý (ty bílý by eště tolerovali) a navrch k tomu uprchlíky. Přijede Merkelka s HoLaLaLandem, budou na JůKej pokládat kytky, držet se za pazoury a volat po srocení proti českejm teroristum. Natruc ani ne islámskejm, to bysme eště uhráli na osamělý vlky. A RasPutin bude mít holajduša a požene svý kremloboty kdákat na socsejtích Pusť vsegdá búdět sólnce, což je jejich výsměch poctivejm sluníčkářům. Hradní Zemljanka to hodí na rektora JůKej a hned navrhne, že Zima musí vodejít a přivede Jaro. Jasně že né arabský, to Zleman fakuje, spíš to koštuju na Jaro Slávika. Von ví, že Jaro zamlada blbnul s klukama před kamerou, tak aby drůbek nakop našeho prófu, co si fest cool řiká Katolická buzna. Naši prófové sou hodně fríčka a dávaj si samý suprácký přezdívky, ale co je in, to je tý hradní konzervě putna.

Poberete, že s těma pandíma hajzlíkama musim zakvaltit? Zejtra launčuju s kampaní, potáhnem městem v průvodu Prague Panda. Dou s náma kluci vod Atifakanů, z Evropskejch horlivejch not a fšecky hejtfríčka. A taky prvně sporťáci z Komise pro rovný příležitosti. To je prej vejbor fotbalovejch rozhodčích, kerej rozhoduje, jaký vzít prachy za to, že budou pískat rovinu. Já pudu v čele, dyž Šapitó byl vocaď vysmahnutej dýdžejem Trumpetou. Samo, že ve vohozu pandy. A Ančovička mě bude krmit bambusem. Dyž budu hodnej, tak bude večer unisex na toaletě. Dyž né, tak brnknu klukům, aby mi pučili gumovou medvědici.

Autor: Josef Prouza | úterý 25.4.2017 12:05 | karma článku: 4.97 | přečteno: 187x

Další články blogera

Josef Prouza

Volební hesla pro podzimní kampaň

Volební štáby zoufale ohryzávají tužky, jaká úderná a neotřelá hesla zvolit pro poslední fázi předvolební kampaně do parlamentu. A řešení je tak snadné! Inspiraci mají přímo před očima. Chopí se jí?

6.7.2017 v 11:06 | Karma článku: 15.47 | Přečteno: 425 | Diskuse

Josef Prouza

Uprchlíci před klimatem, uprchlíci před klimaktériem. Kam oko dohlédne

Jako by vládci Evropské unie poručili Hrnečku vař!, ale zapomněli na kouzelné slůvko Hrnečku dost! Z poslední rezoluce Rady Evropy se valí sice stejná kaše, ale má novou ingredienci. Chutná výtečně, pochvalují si ve Štrasburku.

4.7.2017 v 10:34 | Karma článku: 33.29 | Přečteno: 767 | Diskuse

Josef Prouza

Proč politika multi-kulti nefunguje, když tak krásně funguje?

Proč je právě mezi umělci tolik tvrdých zastánců multikulturního konceptu, když vidíme ty zoufalé výsledky „začleňování a obohacování“ v (nejen) evropské praxi? Odpověď je prostá: Hochu, hochu, ani trochu nepochopil ́s synekdochu!

22.6.2017 v 11:08 | Karma článku: 31.45 | Přečteno: 1127 | Diskuse

Josef Prouza

Rodina je náklad státu

Nejde o překlep. Vyčpělé tvrzení, že rodina je základ státu, se prostě změnilo. Naši moudří vůdci mají jiná hesla. Nejsi už rodič, jsi nezodpovědný pachatel dítěte. Děti vychováme za tebe. Ulehčíme ti, i když si to nezasloužíš.

18.6.2017 v 20:39 | Karma článku: 38.86 | Přečteno: 2244 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Beata Krusic

S Amíkem na bobech- aneb lakomec z "jůůůůesej"

A zase za to může ten náš rybník:-). V zimě jsem tam poznala Dana. Američana z Floridy, který bydlí ve stejném bloku jako ti kluci z Ukrajiny, o kterých jsem před časem psala svůj blog.

22.7.2017 v 22:42 | Karma článku: 7.30 | Přečteno: 144 | Diskuse

Karel Pavlíček

Samizdat II. pokračování: Svět jak má být, skončil v roce 1914 na sv. Annu

Snížení daní zajistí návrat k vytvoření společnosti spolupracujících, místo současné parazitické. Příznaky společnosti parazitické známe dokonale, společnost spolupracujících z konce 19. století vypadala diametrálně jinak.

22.7.2017 v 19:44 | Karma článku: 6.78 | Přečteno: 181 | Diskuse

Jaroslav Konáš

Falešný Filla a věční "lovci výhod"

Je to stále stejná písnička. Někdo známý /známý známého, známý známého známého/ Vám nabídne jedinečnou možnost koupit cenný obraz známého mistra. Cena senzační, původ důvěryhodný, zisk zaručen. No, nekupte to....

22.7.2017 v 18:48 | Karma článku: 19.69 | Přečteno: 628 | Diskuse

Jitka Mikysková

O migranty z Afriky evropské země nestojí, ale V4 dostala zase vynadáno

V4 to tento týden opět schytala od italského premiéra Gentiloniho, aby Itálii nepoučovala, ale přitom v dopise, který mu zaslala, se například uvádí, že před vpuštěním migrantů do Evropy je třeba odlišit uprchlíky od ekonomických

22.7.2017 v 18:08 | Karma článku: 36.95 | Přečteno: 1229 | Diskuse

Jan Ziegler

Izraelci opět obětí palestinského fanatika

Tři Židy – neozbrojené civilisty - ubodal islamistický radikál na západním břehu Jordánu. Mezi nimi byl i sedmdesátiletý muž a mladší žena. Tento sprostý a zákeřný čin je neomluvitelný. Takové vraždy jen vyhrocují napětí.

22.7.2017 v 15:08 | Karma článku: 35.59 | Přečteno: 861 | Diskuse
Počet článků 17 Celková karma 30.37 Průměrná čtenost 845

Projektový manažer, marketingový specialista, lektor tance, choreograf, scenárista, milovník tance a hudby, ženatý, 4 děti, bydlím v Praze a nejsem a nebyl jsem nikdy členem žádné politické strany.Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.